M U H U K L U B I

Maanteemuhkude kodu

M U H U K L U B I
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Vastseliina Maarahva Laat ja Võru täika

juuni 17, 2023 @ 08:00 - juuni 18, 2023 @ 17:00

Vastseliina Maarahva Laat toimub 17.-18. juuni 2023.

Jaanipäevaeelsele nädalavahetusele ei planeeri vastseliinlane suuri tegemisi. See on aeg, mil iga kohaliku kalendris on olulisim sündmus.

Vastseliina laat on kui laps, kes on sündinud armastusest. Armastusest oma kodupaiga vastu. Hingejõust, mille on korraldajatele andnud oma juurte tunnetamine. Tahtmisest oma kodukohta ka teistele tutvustada. Laat on eelkõige kauplemise koht, samas on see ka soodne võimalus igale ettevõtjale oma toodangu tutvustamiseks ja kontaktide loomiseks. Oluline osa on käsitööl. Kauplemisele toob vaheldust mitmekülgne kultuuriprogramm: esinemised, kunstinäitused, spordivõistlused.

Vastseliinlane on maainimene, talle on lähedane loodus ja maaga seotu. Seetõttu on see laat eelkõige maarahvale mõeldud. Aukohal on käsitöö ja talunike toodetu ning kõik maalähedane ja maainimesele vajalik. Kuid pettuma ei pea ka teistsuguste huvidega inimene: laada kirevas kaubavalikus leidub kõigile midagi meelepärast ja peale olmerõõmu pakuvad hingekosutust kunstinäitused ning hulgaliselt esinejaid kodu- ja välismaaltki.

Details

Start:
juuni 17, 2023 @ 08:00
End:
juuni 18, 2023 @ 17:00
Website:
https://laadakalender.ee/vastseliina-maarahva-laat/