Muhuklubi Suvepäevad 2010

Seekordsed suvepäevad Herr Lõvi & Co organiseerimisel toimusid kaunis kohas Võrtsijärve ääres.
Teekond algas enamustele Tallinnast (Harjumaalt), kuid tulijaid oli ka Pärnust, Raplast, Viljandist ja Võrust. Seekord saime kokku 17 autot, mis on omaette rekord. Panustame siiski veel järgmisele aastale, kus sooviks neid veel rohkem näha!

Oskan siinkohal rääkida esimesest ekipaažist, kuhu kuulusid Kuldne Kotkas, Aksel ja Taavi, kes alustasid pikka teed Järve Selveri juurest juba pool üks reede päeval. Sõit oli pikk, kuna Taavi ei talunud kuumust, seega liikumise 60km/h (näidu järgi). Teel olles nägime kaunist loodust, paarituvaid hobuseid ja muud vahvat. Muutsime oma sõidu lõbusaks hoogsa laulmise ja tantsuga raadio saatel, tegime mõningaid pilte looduses ja lõpuks jõudsime ka Viljandisse. Otsustasime jätta autod kaubanduskeskuse parklasse jahtuma ja ise kõhud kohalikus pubis täis süüa. Muhud tekitasid mulkide seas furoori ning pildistamise järjekord muutus kohati nii pikaks, et isegi Silverit ei lastud tema muhu juurde. “Oota, kuni me pildi ära teeme!” kõlas kohaliku mehe suust, kui Silver oli palunud tal ennast auto juurde lasta.
Söödud, muhud jahutatud ja kaubamajast söögid-joogid ostetud, suundusime ööbimiskoha poole. Olles esimesed, saime omanikult uhke ringkäigu ja paremad toad valida. Seejärel hakkasime ootama teisi kodanike. Vaikselt tiksusid kohale uued ja vanad, lõpuks ka hiline Tallinna ekipaaž Vanaisa, Uku, Kalle, Ahti ja Margusega. Kui kõik sisse seadnud, hakkas jutuvestmine vägijoogiga. Mõnele pikalt nagu alati, mõnedele rahulikumalt. Meie Tinnuga (minu kaardilugeja) otsustasime end ralliks ilusasti välja puhata ja varakult magama minna. Nagu kõik teavad, see ei õnnestunud. Põhjust ei hakka uuesti välja tooma, sest suure viha ja väsimusega suutsin vist kõigile seda väga ilmekalt rääkida. Ralli 123,8km läbiti tapva kuumusega, nii auto kui autojuhi jaoks. Pärast rallit saime suppi, pesta ja lebotada. Naabrimees Martin tuli kohale ja korraldas vahvaid mänge sh jalgpallimäng plastprillidega.

Toimus uhke auhinnatseremoonia. Esikoha saavutas taaskord Sid koos Sillega, teisele kohale tuli Tarmo ja kolmandaks Vanaisa&Vanaema. Lisaks jagati veel auhinde remondirõõmule, uute tulijatele ja lisaks eriauhindu naistele ja meestele. Traditsioonide kohaselt mängiti pärast võrkpalli, käidi saunas, tantsiti ja lauldi, joodi ja söödi. Lausa kalal käidi, mis Pilvekese sumpsist tuleva tuleleegiga ära grilliti.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Igati vahva nagu ikka.
Hommik läks nii nagu alati, ühed üritavad kaineks saada, teised üritavad uuesti purju jääda. Osad panid varakult teele, kõvemad pidustejad ootasid kauem. Lõpuks saadi siiski sõiduvõimelisse olukorda ja asuti teele. “Ühtse kolonnina ikka, kõik koos” nagu Uku väitis. Ei saanud 10km sõita, kui teised juba minust mööda paarutasid. Ainukesena jäi truult Siim mu selja taha. Head sõbrad need teised ikka. Viljandis saime neile sappa, käisime söömas ja Lõvile digiboksi ostmas. Tagasi liikudes otsustati, mul tagantluuk lahti jätta, et ma teistel sabas püsiks. Hea mõte kuniks ma peaagu Tallinnas avastasin, et Tõdva poe juures kõik mind hülgasid, head sõbrad ikka peaksin kordama. Teepeal käidi veel Türil ujumas.
Pikk oli see nädalavahetus, aga nagu Lõvigi ütles, pühapäev on teistes päevadest pikem.
Ikkagi, kuigi tolmused ja väsinud, oli tore näha seda vahvat seltskonda ja armsaid muhke ning jään ootama juba järgmist üritust.

Tänan siis omalt poolt korraldajaid, muhulisi ja oma superhüper toredat venda, kellel loodetavasti järgmine kord läheb paremini!

Sisukokkuvõtte kirjutas: Katrin